29 августа / 2022

Возлюбленные Преосвященные Архипастыри, всечестные отцы, иноки и инокини, братия и сестры, верные чада Св. Латвийской Православной Церкви!

Возлюбленные Преосвященные Архипастыри,
всечестные отцы, иноки и инокини, братия и сестры, верные чада Св. Латвийской Православной Церкви!

Обращаюсь к Вам с благословением ежедневно молиться ко Господу и Его Пречистой Матери и всем святым, угодившим Богу о мире и о нашей Св. Церкви.

С любовью о Господе,

АЛЕКСАНДР,
Митрополит Рижский и всея Латвии
 
 
МОЛИТВА

Многомилостиве Господи, Иисусе Христе, Сыне Божий, Спасителю наш и Упование всех концев земли! Призри с высоты святыя Твоея и услыши нас, смиренно припадающих и с сокрушенным сердцем молящихся Тебе. Утверди и сохрани Св. Твою Православную Церковь в единстве, защити от нестроений, от нападений и расколов.

Неисповедимым Твоим Божественным Промыслом огради нас на всех путех наших святыми Твоими ангелы, да пребудем неизменно в мире и благочестии, в нерушимой верности Святой и Спасительной Православной вере нашей.

Исполни нас долготою дний и крепостию сил, да совершим вся во славу Твою и во благо Святыя Церкве Твоея, молитвами Пречистыя Владычицы нашея Богородицы и Приснодевы Марии, святых Небесных Сил Безплотных, святых славных и всехвальных Апостол, святаго священномученика Иоанна, архиепископа Рижского, чудотворца, и всех Новомучеников и исповедников, подвижников веры и благочестия и всех святых Твоих.

Мы же, всеблагому Твоему промышлению о нас радующеся, на всяк день и час благословим и прославим всесвятое имя Твое, Отца и Сына и Святаго Духа, ныне и присно и во веки веков. Аминь.